Коли працівник ДАІ може виписати штраф за відсутність автостраховки? Таким питанням часто задаються водії, особливо при покупці страховки.

Працівники ДАІ, дійсно мають право виписати штраф

за відсутність полісу цивільної відповідальності, але можуть вони це зробити при певних випадках.

Керуючись Законом України про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, в статті 21. Забезпечення обов'язковості страхування цивільно-правової відповідальності в пункті 21.1. З урахуванням положень пункту 21.3 цієї статті на території України забороняється експлуатація транспортного засобу (за винятком транспортних засобів, щодо яких не встановлено коригуючий коефіцієнт в залежності від типу транспортного засобу) без поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, чинного на території України, або поліса (сертифіката) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеного в іншій країні з уповноваженою організацією із страхування цивільно-правової відповідальності, з якою МТ СБУ уклало угоду про взаємне визнання договорів такого страхування.

Відтак, в статті 21.2. Контроль за наявністю договорів

обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів здійснюється:

  • Відповідним підрозділом Національної поліції при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху, та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
  • органами Державної прикордонної служби України під час перетинання транспортними засобами державного кордону України.

Також в статті 21.3. При використанні транспортного засобу

в дорожньому русі особа, яка керує ним, зобов'язана мати при собі страховий поліс (сертифікат). Страховий поліс пред'являється посадовим особам органів, визначених у пункті 21.2 цієї статті, на їх вимогу. Відповідно керуючись статтею 21.2 працівники національної поліції

мають право затребувати до пред'явлення страхових поліс

при складанні протоколів щодо порушень правил дорожнього руху, та оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод. Це і є визначальним моментом на запитання, коли потрібно пред'являти страховий поліс для працівників ДАІ.

Також варто зазначити статтю 21.4.

У разі експлуатації транспортного засобу на території України

без наявності чинного поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності особа несе відповідальність, встановлену законом.

Також трапляються випадки, коли працівники ДАІ, посилаються на Постанову Кабінету Міністрів України від 10 жовтня    2001 року «Про Правила дорожнього руху», а саме п. 2.1 та 2.4 даних Правил.

  • Так  згідно пункту 2.1 г) ПДР встановлено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
  • Та пункт пункт 2.4 а) ПДР визначає, що на вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред’явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1

Але усім водіям необхідно запам’ятати, що при конфлікті двох нормативно-правових актів, вищу силу має Закон України.

Таким чином, при ситуації,коли оштрафували водія за відсутність поліса не у визначених Законом випадках, то така постанова ДАІ незаконна і може бути досить легко скасована в суді.

Ми радимо нашим водіям, а також працівникам ДАІ, завжди керуватися виключно Законом України.

Пишіть ваші коментарі та пропозиції в коментарях, або нам у контакти.

Якщо вас цікавить вигідно придбати страховий поліс тисніть сюди.

Усі хто поділиться цією статтею із друзями точно зроблять трохи добра. )))